Przydatne funkcje kuchenki gazowej

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu kuchenki gazowej z piekarnikiem powinniśmy się zastanowić jakie funkcje mogą nam się przydać i wybrać taki produkt który spełni nasze oczekiwania zarówno pod kątem funkcjonalności jak i ceny. Musimy pamiętać, że nie zawsze kuchenka wyposażona w wiele różnego rodzaju funkcji będzie najlepszym rozwiązaniem. Bardzo często producenci przesadzają z ilością funkcji, chcąc w ten sposób sztucznie podnieść atrakcyjność produkt w oczach klientów. W praktyce wykorzystujemy tylko kilka programów pieczenia, gdyż pozostałe różnią się od siebie w bardzo niewielkim stopniu. Różnego rodzaju funkcje dotyczą zazwyczaj wbudowanego piekarnika, gdyż same palniki gazowe nie są zbyt skomplikowane, ani wzbogacane dodatkowymi ulepszeniami.

Jednym z nielicznych udogodnień jakie możemy przypisać palikom gazowym to zapalacz, który obsługujemy za pomocą pokrętła regulacji wielkości płomienia. Zapalacz jest bardzo funkcjonalny, gdyż za pomocą jednej ręki, bez potrzeby używania zapałek możemy rozpalić płomień palnika.

Istną funkcją kuchenki jest wbudowany zegar. Pozwala on nam na ustawienie alarmu o dowolnej godzinie, co jest bardzo pomocne przy pieczeniu ciast czy gotowaniu innych posiłków. Nie musimy co chwilę spoglądać na zegarek, gdyż w określonym przez nas czasie odezwie się alarm sygnalizujący nam, że pieczenie bądź gotowanie dobiega końca.

W przypadku piekarnika, bardzo istotne jest aby był on wyposażony w termoobieg. W większości modeli, jest to już standardem jednak warto zwrócić na to uwagę, aby nie być niemile rozczarowanym. Termoobieg jest to specjalny wentylator, rozprowadzając ciepłe powietrze po powierzchni całego piekarnika. W ten sposób w wnętrzu całego piekarnika panuje taka sama temperatura, co sprawia że zarówno ciasta jak i inne dania pieką się równomiernie.